Алуминиум-анодизација

Краток опис:

Услуга за обработка на ЦПУ Ние можеме да ги исполниме вашите потреби за делови со голема прецизност изработени од ЦНЦ. Нашата услуга вклучувајќи мелење со ЦНЦ и вртење на ЦПУ. Голема брзина и голема точност Нашиот брилијантен прототип на ЦПУ ...


Детали за производот

Ознаки на производот

Услуга за обработка на ЦПУ 
Можеме да ги исполниме вашите потреби за делови со голема прецизност ЦПУ. Нашата услуга вклучувајќи мелење со ЦПУ и вртење на ЦПУ.

Голема брзина и голема точност
Нашите брилијантни услуги за прототипи на ЦПУ ни прават одлично едношалтерско решение за вашите супериорни дизајни. Контактирајте го нашиот стручен тим за да добиете бесплатна понуда и да разговарате за тоа кој процес е соодветен за вашиот следен проект. Нашите услуги за прототипи на ЦПУ нудат добро решение за инженери и дизајнери кои работат во одделот за истражување и развој.
Бидете ваш експерт за машинска обработка на ЦНЦ
Имаме високо квалификуван машинист, кој обезбедува брза и прецизна машина за машински делови со врвен квалитет. Ние секогаш сме задоволни да ви помогнеме да ги задоволите вашите потреби на најдобар начин. Нашите автоматски алатки за сечење одземаат материјал од блок на веќе постоечки дел, според вашите потреби за дизајн. Ние користиме напреден софтвер за контрола на брзините во согласност со директивите на вашата датотека за цртање CAD.

Нашиот тим квалификувани машинисти ја програмира алатката за оптимизирање на времето на сечење, крајната толеранција и завршувањето на површината за да ги задоволи вашите спецификации за дизајн. Ние користиме прототипска обработка не само за создавање готови производи, туку и за изработка на опрема за мувла што подоцна може да се искористи за фрлање под притисок на пластично вбризгување.
• Нашите услуги за обработка на ЦПУ нудат многу придобивки и вреди за вашите пари.
• Нашата главна цел е да ги задоволиме нашите клиенти со одлични услуги.
• Ние нема да побараме од вас да платите многу за трошоците за подготовка и ве уверуваме за нашите многу точни дела.

ЦПУ пластични машински делови
Иако не постои дефинитивно значење на прецизната обработка на пластика, ние ја конфигуриравме по мерка при прецизно и постојано производство на предизвикувачки делови во однос на геометријата, високите толеранции, оптичката јасност и различните завршувања. ЦПУ пластична обработка е многу различна од металната обработка. Различни материјали доаѓаат со различни предизвици, затоа бара поинаков начин во однос на изборот на алатки, параметрите на трчање и напредните техники на мелење.
За исполнување на овие стандарди потребна е супериорна опрема и машини, алатки и секачи со високи перформанси, ефикасно програмирање и обработка, искуство и култура на прифаќање само со највисок квалитет. Во текот на процесите за обработка, ние исто така ја спроведуваме целокупната инспекција на процесот за да се направи квалитетот вграден и одржуван во сите аспекти. Ние сме експерти во разновиден спектар на техники и методи на сопствено обработка на пластика.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории производи